PORTAL BRANŻOWY OZE i OCHRONY ŚRODOWISKA. Nie może zabraknąć w nim Twojej FIRMY!!! Tutaj znajdziesz interesujących Cię partnerów biznesowych ich produkty i usługi. Złożysz im zapytanie ofertowe. Zlecisz odbiór odpadów. Zlecisz montaż instalacji fotowoltaicznej. Uzyskasz fachową pomoc od ekspertów branży.

 
 
 
 

Dodano 2023-06-14 ( komentarzy 0)

Mikrobiogazownie: rozpoczął się cykl bezpłatnych warsztatów

Wróć do listy artykułów
Mikrobiogazownie: rozpoczął się cykl bezpłatnych warsztatów
Mikrobiogazownie: rozpoczął się cykl bezpłatnych warsztatów

24 maja 2023 r. w miejscowości Chamsk w gm. Żuromin (woj. mazowieckie), odbyły się pierwsze z ośmiu zaplanowanych warsztatów dotyczących zagospodarowania odchodów zwierzęcych (gnojowicy świńskiej i bydlęcej) poprzez ich wykorzystanie do produkcji energii elektrycznej i ciepła w mikrobiogazowni rolniczej.

 

Uczestnikami warsztatów byli przede wszystkim rolnicy, którzy w trakcie szkolenia uzyskali informacje na temat: rodzajów mikrobiogazowni rolniczych, schematu ich działania, a także doboru instalacji do ilości odpadów wytwarzanych w gospodarstwie rolnym, aspektów prawnych i procedur administracyjnych niezbędnych do uruchomienia mikrobiogazowni, warunków uzyskania wsparcia w ramach systemu FIT, kosztów i okresu zwrotu inwestycji, źródeł finansowania oraz możliwości zagospodarowania pofermentu.
Po zakończeniu części merytorycznej uczestnicy mieli okazję zobaczyć na żywo, jak funkcjonuje pobliska mikrobiogazownia rolnicza. W warsztatach wzięło udział 40 osób.


Zaproszenie na warsztaty mikrobiogazownie rolnicze
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników oraz małych i średnich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na kolejne bezpłatne warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystaniem odchodów zwierzęcych do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w mikrobiogazowniach rolniczych (instalacjach o mocy zainstalowanej elektrycznej do 50 kW).
Więcej informacji na temat warsztatów w innych województwach oraz formularz zgłoszeń znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/kowr/zaproszenie-na-warsztaty-mikrobiogozownie-rolnicze.

 

źródło: https://www.gov.pl/web/kowr/mikrobiogazownie-rozpoczal-sie-cykl-bezplatnych-warsztatow

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez RPP-EKO i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://ekolupka.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę